Eğitimler

KonutMarket’ten, Konut Projeleri Pazarlama Eğitim ve Sertifika Programı

Konut projeleri pazarlama eğitimi toplu konut projelerinde çalışacak pazarlama – satış elemanlarının mesleki uzmanlık ve beceri geliştirme programıdır. Bu programın en önemli özelliği proje pazarlama tekniklerinin NLP sistemi ile birleştirilerek satış & pazarlama konularında uzman personeller yetiştirmektir.

Konut Projelerinde Satış & Pazarlama

Bir inşaat firmasının en önemli ekibi, firmanın yüzü de olan satış&pazarlama personelleridir. Firmalar, milyonlarca dolar yatırım yaparak geliştirdikleri projeleri, ciddi reklam ücretleri ödeyerek müşteri çekmeye çalışmaktadırlar ve satış ofislerine gelen müşteriler bu personellerle muhatap olmaktadırlar. Bu konuda nitelikli bir eğitim olmadığı ve eğitime genellikle yönelinmediği için firmalar bu konuda kalifiye personel bulamazlar ve büyük maliyetler ile halka arz ettikleri projeleri ehil olmayan kişilere teslim etmek zorunda kalırlar.

“Herkes yapar ama önemli olan satmak” misyonuyla 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren ve birçok projenin satış ve pazarlamasına hizmet veren KonutMarket’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yener’in uzman satışçılar yetiştirme konusundaki çalışmaları, üst düzey eğitim programlarıyla, kullandığı eğitim modeli ve uzmanlığı sayesinde elde ettiği % 100 katılımcı memnuniyeti ile başarısını kanıtlayan NATİVA Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık işbirliğiyle daha da güçlendi.

Satış, sektörü bilmek demek değildir. Şampiyon satışçı, satış sanatını bilendir.

Bu sebeple; sektörde 25 yıllık deneyimiyle marka haline gelen KonutMarket’i KonutMarket yapan ve eğitim konusuna verdiği önem dolayısıyla birçok projeye imza atan Hakan Yener, konut projelerinde satış&pazarlama personeli olarak çalışan ya da çalışmak isteyenlerin uzmanlaşmaları için Kişisel Gelişim Uzmanı, NLP Terapisti, Kuantum Terapist ve Psikoterapist Esra Abay Özkurt yönetiminde “Şampiyon Satışçı” eğitim programı başlattı. İnşaat firmalarının projelerini gönül rahatlığıyla uzman ellere teslim edebilecekleri bu girişimle satış konusunda profesyonelleşmenin yanı sıra “ideallerinizi gerçekleştirecek ve size engel olan davranışlarınızdan kurtulmak için kullanacağınız yolların bütününü öğreneceksiniz.” Bu eğitim programı, satış tekniklerini öğretmeyi değil, uygulatmayı hedefliyor. Çünkü satış, sektörü bilmek demek değildir. Şampiyon şatışçı, satış sanatını bilendir.

 

EĞİTİM ADI

Şampiyon Satışçı

Konut Pazarlama & Satış Eğitimi

 

EĞİTİMİN AMACI

• Bu program; duygu ve düşüncelerinizi kontrol ederek dili, hedefleriniz doğrultusunda, hem özel yaşamınızda hem de satış alanında profesyonel olarak nasıl kullanacağınızı öğretir.

• Bu program; kendinizle ve başkalarıyla daha iyi iletişim kurmanızı sağlarken, özellikle iş yaşamınızda şansa satış yapan değil, bilinçli bir analiz ile müşterinin karar alma mekanizmalarını yöneten profesyoneller olmanızın yolunu açar. Program aynı zamanda, ideallerinizi gerçekleştirmek ve size engel olan davranışlarınızdan kurtulmak için kullanacağınız yolların bütününü sunan bir gelişim programıdır. 

 

EĞİTİM KONU BAŞLIKLARI

• Bölüm 1 İletişim ve Müşteri Analizi

1. Gün: Hedef Belirleme

2. Gün: Satışta Müşterinin İletişim Kanalı ve Nasıl Karar Alır?

3. Gün: Müşterinin Bakış Açısını Değiştir

Uzlaşmave Arabuluculuk

4. Gün: Hipnotik Dil Kalıpları ile İkna

5. Gün: Davranış Biçimlerini Anlayarak İletişimi ve Satışı Yönetme

• Bölüm 2 Satış & Pazarlama Teknikleri

6. Gün: Konut Satışta Pazarlama Teknikleri

7. Gün: Satış Teknikleri

8. Gün: Satıştan Sonraki Satış

 

EĞİTİMİN KAZANDIRDIKLARI

• İyi bir iletişimci ve iletişim sihirbazı olmak.

• Beyninizi daha etkin ve doğru dil kalıpları ile kullanabilmek.

• Geleceğinizi oluşturmanızda hedeflerinizi doğru belirlemek ve doğru planlama yapmak.

• Kişilerin davranış ve karar alma stratejilerine göre satışının yönünü belirleyen profesyonel satışçılar yetiştirmek.

• Gelişigüzel satış yapan değil, profesyonel takip ve görüşme yapan bilinçli satışçılar yetiştirmek.

• Doğru pazarlama ile doğru mesajı vermek.

• Konut satışını el yordamı veya deneyimleyerek değil, daha önce denenmiş ve sonuç alınmış dünyanın en çok kullanılan teknikleri ile bilinçli bir şekilde yönetmek ve sonuçlandırma bilincine vakıf olmak.

 

EĞİTİME KİMLER KATILMALI

• Yaşamının yönetimini kendi ellerine almak isteyenler,

• Kariyerinde ilerlemek için bilinçli hareket etmek isteyenler,

• Satış Yönetici adayları,

• Satış Yöneticileri,

• Mesleğinde ikna kabiliyetini yükseltmek isteyen bireyler,

• Profesyonel Satış Uzmanları,

• İş yaşamındaki potansiyelini ve satışın hâkimiyetini ele almak isteyen liderler.