Hakan YenerHakan Yener, 1987 yılında itibaren gayrimenkul sektöründe faaliyetlerine başladı.1997 yılında Emlak Bankası bünyesindeki Konut Pazarlama şirketinin kurucusu ve Genel Müdürü oldu. Bu dönemde Yener, şirketi kısa sürede yapılandırarak; İstanbul – Ataşehir / Mimaroba / Sinanoba / Bizimkent, İzmir – Mavişehir / Gaziemir, Ankara – Elvankent projelerinde bankanın yaklaşık 18.000 adet konut stoğunu 2 yıl gibi bir sürede bitirdi. Konut Pazarlama bünyesinde ekip kurarak tapuların sahiplerine hızlı bir şekilde verilmesini sağladı.

2000 yılının başlarında Konut Pazarlama’nın Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Yener,  konut sektöründe ihtiyaç olarak gördüğü proje bazında danışmanlık, pazarlama ve ekspertizlik hizmeti veren, KONUTMARKET şirketini kurdu. Halen Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İnşaat sektöründe olmazsa olmaz konumunda bulunan pazarlama ve satış ekibinin eğitimli. sertifikalı olmasını sağlamak, belirli bir standart getirmek, çalışanları bir çatı altında toplamak, iş bulmalarına yardımcı olmak için konut pazarlama uzmanları (www.konutpazarlamauzmanlari.com) birliğini kuran Yener sektörde geniş katılım ve ilgi gören  birliğin  başkanıdır.